Zabiegi Estetyczne i Profilaktyczne

Scaling

Minimum co pół roku (chyba, że lekarz zaleci inaczej) należy zgłaszać się do gabinetu stomatologicznego w celu wykonania pełnej higienizacji jamy ustnej. Zalicza się do niej między innymi zabieg usunięcia nadmiaru kamienia nazębnego, który wbrew pozorom przyczynia się do powstania wielu chorób przyzębia. Scaling czyli zabieg usuwania kamienia przeprowadzany jest przy użyciu ultradźwięków za pomocą których usuwa się złogi nad i poddziąsłowe, a następnie poleruje powierzchnię zębów.

Piaskowanie

Jest drugim z zabiegów zaliczanych do pakietu higienizacji zębów. Piaskowanie jest dobrym sposobem na pozbycie się osadów i przebarwień z powierzchni zębów. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu tzw. piaskarki. Bardzo często jest uzupełnieniem omawianego wyżej scalingu. Oba zabiegi przeprowadzane są bez znieczulenia warto zaznaczyć także, że dla wzmocnienia efektu czyszczenia przez ok. 1-2h po zabiegu nie należy spożywać napoi i pokarmów mogących zafarbować zęby.

Fluoryzacja

Dopełnieniem do pakietu pełnej higienizacji zębów jest zabieg fluoryzacji polegający na pokryciu powierzchni zębów pianką zawierającą fluor. Sam zabieg ma na celu zabezpieczenie zębów pacjenta przed próchnicą, znacznym wzmocnieniu szkliwa zębów, a także zminimalizowaniu nadwrażliwości.