Stomatologia Dziecięca

Lakowanie

Lakowanie jest całkowicie bezbolesnym i wbrew pozorom przyjemnym zabiegiem dla dzieci. Lakowaniu poddawane są wszystkie zęby „wolne” od próchnicy. Polega ono na uszczelnieniu bruzd znajdujących się na powierzchni zębów, aby zabezpieczyć je tym samym przed próchnicą. Ząbki dziecka już zajęte przez próchnicę nie ma sensu lakować. Dlatego ważne jest żeby odpowiednio wcześnie zgłosić się z dzieckiem na ten zabieg już po pojawieniu się zębów mlecznych, a następnie dalej kontynuować przy zębach stałych.

Wypełnienie ubytku w zębie mlecznym materiałem Twinky Star

Mówiąc w skrócie Twinky Star to „kolorowa plomba”. Z racji tego, że dziecko może wybrać sobie dowolny z siedmiu dostępnych kolorów wypełnienia swojego zęba chętniej i z większym przekonaniem podchodzi do leczenia i dalszych wizyt u stomatologa. Poza tym, że kolorowe wypełnienia stanowią nieopisaną atrakcję dla dzieci to cechują je także spore ilości uwalnianego fluoru, niewielka ścieralność, prosta i szybka aplikacja.

Usunięcie zęba mlecznego

Jak każde usunięcie kojarzy się z bólem i strachem pacjenta szczególnie, gdy chodzi o najmłodszych pacjentów. Dlatego ważne jest, aby usunięcie zęba mlecznego zostało przeprowadzone w bezbolesnym, komputerowym znieczuleniu przez stomatologa mającego podejście do dzieci, aby ta wizyta nie zaważyła negatywnie na dalszym leczeniu zębów u małego pacjenta w późniejszym, a nawet jego dorosłym życiu.