Leczenie Zachowawcze

Badanie i porada lekarska

Leczenie najlepiej rozpocząć od przeprowadzenia konsultacji. W jej trakcie lekarz stomatolog wykona przegląd, przedstawi plan leczenia oraz całościowy kosztorys.

Konsultacja jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają wątpliwości i chciałyby je rozwiać przed podjęciem leczenia. Podczas konsultacji lekarz odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania, dzięki czemu decyzja o rozpoczęciu leczenia będzie w pełni świadoma. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, iż w naszym gabinecie konsultacje są zupełnie bezpłatne.

Wypełnienie ubytku

Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Jego celem jest wyeliminowanie i zatrzymanie procesu próchniczego. Tkanka zajęta przez próchnicę jest usuwana, a w jej miejsce stosowany jest specjalny materiał. W przypadku zębów stałych jest to światłoutwardzalny materiał kompozytowy. Dla małych pacjentów proponujemy kolorowe wypełnienia Twinky Star (stosowane są do zębów mlecznych). Przed przystąpieniem do opracowania ubytku może zostać podane znieczulenie, dzięki czemu cały zabieg będzie całkowicie bezbolesny.

Odbudowa złamanego zęba

Uszkodzony ząb w większości przypadków można uratować i odbudować. Rodzaj leczenia zależy przede wszystkim od zakresu i wielkości uszkodzenia. Jeżeli ząb jest uszkodzony w małym stopniu lekarz odbuduje go wykorzystując materiał kompozytowy. W przypadku rozległego uszkodzenia zastosowanie materiału kompozytowego jest niewystarczające. W takiej sytuacji najczęściej wykonuje się wkład koronowo-korzeniowy oraz koronę.