Implanty Stomatologiczne

Implanty stomatologiczne są dla wielu z nas opcją na którą ciężko się zdecydować. Boimy się tego, że zostaniemy wyśmiani przez znajomych, albo że nasz implant od razu będzie rzucał się w oczy. Dziś, przy obecnej technicyzacji, implant wcale nie musi źle wyglądać.

Jego kolor jest dopasowany do pozostałego uzębienia, także nie musimy mieć żadnych obaw. Rozwój stomatologii w ostatnich dziesięcioleciach jest wprost niebywały. Często zastosowanie implantów stomatologicznych jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Jeżeli nasze zęby są już stare i zniszczone, to warto skorzystać z tej opcji, by na nowo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Implanty stomatologiczne dla ludzi młodych?

Młodzież często ulega wypadkom, które niosą ze sobą wiele brutalnych skutków. Utrata zębów na pewno jest bardzo bolesna i źle wpływa na psychikę. Jeżeli stracimy tylko kilka zębów, a nie większość uzębienia to dobrze jest zastosować implant zęba, który wygląda naprawdę bardzo realistycznie i w zasadzie niczym nie różni się od oryginału. Implant stomatologiczny doskonale sprawdza się w takich sytuacjach, które z pozoru wydają się beznadziejne. Obecnie stosowanie implantów stomatologicznych staje się coraz powszechniejsze.

Implanty stomatologiczne ceny

Trzeba przyznać, że ceny implantów stomatologicznych wcale nie są niskie. W ogóle leczenie jak i wstawianie nowych zębów to nie lada obciążenie dla naszego portfela. Cena za porządne wyleczenie zęba z reguły nie schodzi poniżej 100 złotych.

A ile kosztuje implant zęba? Różne dane różnie mówią, ale generalnie około 1000 złotych. Oczywiście zależy to od gabinetu stomatologicznego, w którym poddajemy się zabiegowi. Najlepszym rozwiązaniem będzie wpisać w wyszukiwarkę: implanty stomatologiczne cennik i samemu znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Warto patrzeć również na doświadczenie dentysty oraz jego referencje.

Czy implanty niosą zagrożenie?

Osoby, które chcą poddać się zabiegowi, są szczegółowo informowane o możliwych zagrożeniach. Jak wiadomo każdy zabieg niesie z sobą ryzyko. Podobnie jest z wszczepianiem implantów. Może oczywiście dojść do wywołania przewlekłego stanu zapalnego zatoki szczękowej lub uszkodzenia nerwu zębodołowego dolnego. Jednak leczenie implantologiczne jest formą bezpieczną i przewidywalną. Lekarz, który będzie się nami zajmował, z całą pewnością będzie miał świadomość możliwych zagrożeń.

Czy wszczepianie implanta boli?

To pytanie zadają sobie wszyscy pacjenci, którzy mają być poddawani jakiemukolwiek zabiegowi. Wstawianie implantów stomatologicznych odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, jest więc całkowicie bezbolesna. Po zabiegu pacjent również nie będzie czuł zbyt wiele bólu. Pod względem uciążliwości można zabieg porównać do wyrywania zęba. Nie trzeba więc obawiać się nadmiernego, nie do zniesienia bólu. Warto również zapytać o ten aspekt naszego lekarza. Implanty stomatologiczne są dla wielu z nas ogromną szansą.